Certyfikacje Disciplined Agile – co powinieneś wiedzieć i od czego zacząć?

Wśród profesjonalistów różne jest podejście do certyfikacji: od zdecydowanych sceptyków świadomych, że sam papier lub oznaka nie świadczy o wiedzy, poprzez osoby lubiące wyznaczać sobie kamienie milowe w postaci szkoleń i rozwijać się w ten sposób, po zagorzałych zwolenników dodających coraz to nowe tytuły do swojego nazwiska na popularnym serwisie społecznościowym.

Disciplined Agile – Twój kolejny krok w stronę zwinności

Disciplined Agile (DA) jest spójnym zestawem narzędzi, praktyk i strategii. Nie jest tzw. frameworkiem i nie zastępuje dotychczasowych znanych zwinnych podejść jak np. Scrum czy Kanban. Disciplined Agile rozszerza możliwości, z których w coraz bardziej złożonym świecie mogą czerpać kierownicy projektów, praktycy Agile i członkowie zespołów projektowych. Disciplined Agile staje się niezwykle wartościowym podejściem pomagającym liderom biznesu konkurować na rynku i radzić sobie ze złożonymi wdrożeniami zwinnymi w przedsiębiorstwie.

Disciplined Agile: o co w tym chodzi?

O co chodzi w tym nowym nurcie wiedzy o chwytliwej, głośnej nazwie? Możnaby pomyśleć, że tylko o certyfikację: w końcu wpisując w wyszukiwarkę hasło “Disciplined Agile”, poza wiedzą teoretyczną, znajdziemy informacje o możliwości certyfikacji i dostępnych szkoleniach. Wydawałoby się, że po fali wszystkiego co „zwinne”, zwracamy uwagę na nowe, na to, co ma w nazwie Disciplined Agile. Prawda? Otóż nie. Nie dajcie się zwieść pierwszym wynikom w wyszukiwarce. Więc o co chodzi w tym całym Disciplined Agile?